Rok liturgiczny

Aktualno¶ci
18 02 2017 Diecezjalny turniej ministrancki w piłkę halową
Po zakończonych dekanalnych i rejonowych rozgrywkach Liturgicznej Służby Ołtarza w piłkę nożną halową, dnia 18 lutego br. odbył się etap diecezjalny. Turniej rozpoczął się o godz. 10.00 mszą św. w kościele parafialnym Świętej Trójcy w Kłotnie. Po mszy św. wszyscy udali się do Hali Sportowej w Baruchowie. Po emocjonujących rozgrywkach, w których wzięły udział drużyny z rejonu sieradzkiego, konińskiego i włocławskiego wyłonieni zostali zwycięzcy w trzech kategoriach:
1. Szkoła Podstawowa: parafia – św. Urszuli w Kowalu (I miejsce), św. Stanisława BM w Kramsku (II miejsce), św. Maksymiliana w Zduńskiej Woli (III miejsce)
2. Szkoła Gimnazjalna: parafia – św. Wita w Tuliszkowie (I miejsce), św. Katarzyny w Korczewie (II miejsce), Najwiętszego Zbawiciela we Włocławku (III miejsce)
3. Szkoła średnia: parafia –świętej Trójcy w Kłotnie (I miejsce), św. Wita w Tuliszkowie (II miejsce)
Drużyny z I miejsc wezmą udział w Rozgrywkach Ogólnopolskich o puchar KNC (Króluj Nam Chryste), które odbędą się w Częstochowie w dniach 1-2 maja 2017 r.
Dla naszych ministrantów z Tuliszkowa to wielki sukces, tym bardziej że byliśmy jedyną parafią w diecezji, z której po rozgrywkach rejonowych na etap diecezjalny awansowały aż dwie drużyny w kategori gimnazjum i szkoła średnia. Dodatkowo cieszy awans naszych gimnazjalistów na mistrzostwa Polski.
Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów i oby nasi ministranci przez sport i budowanie wspólnoty zbliżali się do Boga.